BATMAN 31 °C
En Düşük 17 °C
En Yüksek 41 °C
Karakter Boyutu :
'Baraj Gölü ve göletlere' girmeyin uyarısı

'Baraj Gölü ve göletlere' girmeyin uyarısı

10 Temmuz 2013 18:07 Çarşamba103. Şube Müdürlüğü, yaptığı yazılı açıklamada Batman Çayı, Batman Baraj Gölü ve göletlerine girilmemesi konusunda uyardı.

DSİ 10. Bölge Müdürlüğü 103. Şube Müdürlüğü, yaptığı yazılı açıklamada Batman Çayı, Batman Baraj Gölü ve göletlerine girilmemesi konusunda uyardı.

Hava sıcaklıklarının da artmasıyla şube müdürlüğünce inşa edilerek işletmeye açılan sulama ve depolama tesisleri, Batman Çayı, göletler ve sulama kanallarına yapılan tüm uyarılara rağmen vatandaşların serinlemek amacıyla girdiklerinin tespit edildiği belirtildi.

Sulama ve drenaj kanallarına atılan evsel atıkların da halk sağlığı açısından tehdit oluşturduğuna dikkat çekilen açıklamada servis yollarında aşırı hız yapıldığı bu nedenle sık sık kazaların meydana geldiğinin tespit edildiği belirtildi.

Vatandaşların can güvenliğinin korunması amacıyla sık sık ilgili kurumlar aracılığıyla uyarılarda bulunduklarını belirten 103. Şube Müdürlüğü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Köy ve mezralarda yöresel yayın yapan radyo ve televizyonlarda, basın-yayın yoluyla, müftülüklerce dağıtılan Cuma hutbelerinde de söz konusu sulama kanallarına, Batman Çayı'na, Batman Baraj Gölü'ne ve göletlerine girilmemesi ve suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğu konusunda ayrıca servis yollarında aşırı hız yapılmaması hususunun halkımıza duyurulması önemle rica olunur."

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (8314) defa okunmuştur.

ETİKETLER

batman - boğulma

BATMAN - HABERLERİ